Info
Viiden valmennuskerran aikana pureudumme muun muassa esimiehen roolissa kasvamiseen, vuorovaikutukseen sekä työhyvinvoinnin johtamiseen.
Henkilökohtainen coaching
Valmennus alkaa henkilökohtaisella coachingilla, joka toteutetaan ennen ensimmäistä ryhmävalmennusta.
Mitä on hyvä johtaminen?
– Minä esimiehenä
– Esimiehen erilaiset roolit
Itsetuntemus ja erilaisten ihmisten johtaminen
– Erilaiset johtajat ja johdettavat
– Motivaatiotekijät
– Ryhmästä tiimiksi
Esimiehen viestintä ja vuorovaikutus
– Valmentava johtaminen
– Palautteenanto ja arvostava kohtaaminen
- Vaikeat johtamistilanteet
- Suorituksen johtaminen ja alisuoriutumiseen puuttuminen
- Muutosjohtaminen
Työhyvinvoinnin johtaminen
– Mitä on työhyvinvointi?
– Itsensä johtaminen
– Varhainen välittäminen
Aikataulu
Seuraavan ryhmän aloitus 3/2022.
Valmennuspäivät pidetään kello 11.00-16.00.
Valmennuspäivät: 17.3., 7.4., 5.5., 9.6., 25.8.
Valmennukseen osallistutaan etänä sinulle sopivassa paikassa.
Hinta
1 650 € (+ ALV 24 %) / henkilö, sisältää yhden henkilökohtaisen coachingin alussa, 5 ryhmävalmennuskertaa, materiaalit sekä tehtävät.
Optio
Valmennuksen aikana sinulla on mahdollisuus vielä syventää omaa kasvua ja kehittymistä esimiehenä ja johtajana yksilöcoachingilla. Coachingin tavoitteena on tukea esimiestä itsensä johtamisessa, henkilökohtaisessa kasvussa ja kehittymisessä esimiehenä. Henkilökohtaisessa valmennuksessa käsittelet itselle merkityksellisiä asioita reflektoiden ja erilaisten harjoitusten avulla. Yksilöcoaching toteutetaan kokeneen coachin johdolla. Tapaamisia voi olla 1-5 kappaletta.
Yksilöcoaching 1kpl 60min 350€ (+alv 24%).
Yksilöcoaching 2-5 kpl 60min á 250€ (+alv 24%).
Lisätietoja: janne@halsa.fi, 0456314322